sobota, 20 września 2014

Recenzja Twórcze Inspiracje

Chciałabym dziś zaprezentować czasopismo Twórcze Inspiracje.

Przeglądając pierwszy raz gazetę można dostrzec, że jest pełna ciekawych i różnorodnych pomysłów. Dla wszystkich, którzy chcieliby stworzyć coś orginalnego, ciekawego, swojego.
Spis treści z miniaturkami dzieł zachęca do zapoznania się ze szczegółami.


Dla mnie bliskie jest tworzenie z włóczki - na drutach, szydełkiem. Do tej pory przeglądając te czasopismo nie widziałam porad ani wzorów, które byłyby dla mnie przydatne. Jednak w najnowszym numerze (wrzesień 5/6) jest artykuł dla początkujących dziewiarek - pani Hanna Maciejewska na podstawie własnych doświadczeń opisuje rodzaje włóczek.
Dodatkowo opisany jest projekt modnego swetra: ze zdjęciem, opisem słownym i schematem.Bardzo fajnym pomysłem jest zamieszczenie tabelki z ilością oczek w poszczególnych romiarach.

Dodatkowo wydawnictwo Coricamo na łamach gazety przedstawia swoją ofertę ze sklepu internetowego. Mnie oczywiście najbardziej interesują włóczki i dodatki dziewiarskie, ale inni także znajdą coś dla siebie.

Wszystkich twórców i zainteresowanych tworzeniem zapraszam na stronę http://coricamo.pl/, gdzie można zakupić czasopismo, ale także dodatki, wzory i akcesoria do rękodzieła.

Włóczka wydaje się dość droga - motek z niewielką ilością wełny (25%akryl, 25%wełna, 50%poliamid) kosztuje 13,90. Jednak chyba niebawem na próbę zakupię i sprawdzę możliwości włóczki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz